BLOG

Terug naar het overzicht

Ambassadeurs van creativiteit en innovatie

op 08.12.2008 855 keer bezocht

Grete Remen van het natuurvoedingsbedrijf Damhert is uitgeroepen tot KMO Laureaat 2008, een prijs die jaarlijks wordt uitgereikt door de ondernemersorganisatie UNIZO, Unie voor Zelfstandige Ondernemers.

Damhert is actief in de ontwikkeling, productie en distributie van natuurvoeding.
Een wereldprimeur is hun product Tagatose, een zoetmiddel op basis van lactose dat de eerste natuurlijke suikervervanger is.
Damhert werd 30 jaar geleden opgericht door de vader en moeder van de huidige bedrijfsleidster, Grete Remen, en is vandaag een toonaangevend bedrijf in de natuurvoedingsmarkt. Het bedrijf werkt vooral met het shop-in-shop-principe. Hierbij worden enkele meters schapruimte in bestaande winkels volledig door Damhert-producten gevuld en dit in 3000 supermarkten.

Grete Remen, DamhertDit familiebedrijf getuigt van een bijzonder sterk sociaal engagement met respect voor mens, dier en milieu, maar ook voor personeel en ander(s)en. Damhert heeft enkele medewerkers met een mentale handicap in dienst en steunt samen met het personeel een aantal sociale projecten in Afrika.

Het Hermesbeeld, symbool van ondernemerschap werd Grete Remen overhandigd door Vlaams minister-president Kris Peeters.
Volgens de jury combineert Remen als moeder van 4 kinderen ‘op een ultra-efficiënte manier innovatie, managementcapaciteiten en ondernemerslef, en dat met respect voor werknemers, milieu en omgeving’

Unizo-gedelegeerd bestuurder Karel Van Eetvelt noemde alle laureaten ‘het levende bewijs dat zelfstandige ondernemers dankzij werkkracht, creativiteit en innovatie ook in moeilijke tijden succesvol kunnen zijn, en dat is noodzakelijk, want onze ondernemers zullen moeten voorgaan in herstel.” De 15 genomineerden zullen een jaar lang als ambassadeurs voor andere zelfstandige ondernemers fungeren.

Naast de KMO-laureaat 2008 werden ook nog 3 andere zelfstandige ondernemers bekroond: Fons Maex van Kim’s Chocolates, werd verkozen tot Meest Energiebewuste KMO. Laurent en Calogero Licata van wijnhandel Licata Vini zijn laureaat in de cateforie Meest Klantgerichte KMO en uitzendkantoor Plus Uitzendkrachten van Ingrid Verduyn werd verkozen tot Meest Communicatieve KMO 2008.

Gerelateerde artikels

Geef je mening

Flanders DC nieuwsbrief NL

Ontvang onze nieuwsbrief:

  • Creativiteitsnieuws
  • Inspirerende artikels
  • Kortingen op events

Blijf ook op de hoogte via: Linkedin, RSS, Twitter, Facebook