BLOG

Terug naar het overzicht

Elektrisch tankstation geopend in Israël

op 09.12.2008 1,032 keer bezocht

Niet allemaal slecht nieuws uit Israël: Betterplace heeft gisteren een eerste elektrisch tankstation geopend in Israël. Daarmee weten we hoe het elektrisch tankstation er volgens hen uit zal zien. Het is ook de eerste keer dat een elektrische auto heeft getankt in een tankstation. Met elektrisch rijden zou de energiekost maar een derde bedragen. Betterplace wil vooral met overheden werken om de kost van de aankoop van de wagens te drukken, bvb. door tijdelijke belastingverlaging. Zie ook onze vorige post ivm de elektrische auto.

Betterplace wilt naar eigen zeggen met dit tankstation bewijzen dat hun visie i.v.m. de elektrische auto realiteit is. Dat we nog niet met elektrische auto’s rijden, komt omdat we nergens kunnen tanken. Daarom focust Betterplace op het uitbouwen van oplaadnetwerken. Een sterkte daarbij is het sluiten van partnerships, met ministeries, lokale overheden, elektriciteitsbedrijven, beheerders van parkingnetwerken, en enkele grote bedrijven (o.a Renault/Nissan).Elektrisch tanken in Israël

Denemarken, Australië, Californië en Hawaii staan nog op het programma van Shai Agassi‘s bedrijf.

Wat me nog zo aantrekt aan Betterplace is dat Agassi een man met een missie is. Die luidt ‘onze afhankelijkheid van olie breken’. Maar ook dat hij niet discussieert over of hij al dan niet gelijk heeft met in te zetten op de elektrische auto. Agassi wilt vooral gelijk krijgen. Hij beseft dat onze maatschappij maakbaar is, zoals ook onze voorouders stap voor stap onze beschaving hebben ‘gemaakt’. Of hij daadwerkelijk gelijk krijgt, zal de geschiedenis dan weer uitwijzen. Wij vinden hem alvast iemand om te volgen. En Wired Magazine ook. Bekijk hieronder het interview van Chris Anderson met Shai Agassi:

Bron: Treehugger

Meer info: Betterplace

Gerelateerde artikels

Geef je mening

Flanders DC nieuwsbrief NL

Ontvang onze nieuwsbrief:

  • Creativiteitsnieuws
  • Inspirerende artikels
  • Kortingen op events

Blijf ook op de hoogte via: Linkedin, RSS, Twitter, Facebook