BLOG

Terug naar het overzicht

Wassen zonder water en wasmiddelen

op 08.06.2007 736 keer bezocht

Airwash, de winnaar van de Electrolux-ontwerpwedstrijd voor de wasmachine van de toekomst, maakt gebruik van negatieve ionen, perslucht en geurbestrijdingsmiddelen om vuile was van vlekken en vieze luchtjes te ontdoen.

In de toekomst zal de was zonder water en wasmiddelen worden gedaan. Een kind zal dan echt de was kunnen doen. Twee studenten Industrieel Ontwerpen van de School of Design and Environment van de National University of Singapore (NUS) hebben de hoofdprijs gewonnen in de internationale Electrolux-ontwerpwedstrijd met de wasmachine van de toekomst. Het doel van de jaarlijkse wedstrijd is namelijk het ontwerpen van een huishoudelijk apparaat voor 2020. Het winnende ontwerp, de Airwash genaamd, van Gabriel Tan en Wendy Chua, was een van de 3000 inzendingen afkomstig uit maar liefst 88 landen.

De Airwash is een wasmachine die in plaats van water en wasmiddel, gebruikmaakt van negatieve ionen, perslucht en geurbestrijdingsmiddelen om vuile was van vlekken en vieze luchtjes te ontdoen. De Airwash kan overal in huis geplaatst worden; ze hoeft dus niet meer per se in de keuken, badkamer of washok te staan.

Het ontwerp van de Airwash werd geïnspireerd door de waterval. De Singaporese studenten werden tot winnaar uitgeroepen vanwege het intuïtieve, ecologische en fraaie design van hun wasmachine.

Foto Airwash

Andere ontwerpen

‘The Flavour of Sunshine’ is geïnspireerd op de oeroude methode van het wassen met de kracht van de zonnestralen: wassen, uitzwieren en drogen in de zon. Een zonne-unit en spiegels creëren zonnestralen in de wasmachine.

‘Umbi Fridge’, een moederkoelkast met babykoelkastje. De grote is de basisunit voor in de keuken, de kleine is verplaatsbaar (naar andere ruimtes of voor op een picknick) en kan al dan niet met een kabel (navelstreng) verbonden zijn.

‘Soft refrigerator’, een draagbare koelkast die beantwoordt aan de noden van een mobiele maatschappij. Ze zet uit en vouwt zich op om zich zo aan te passen aan de inhoud van de koelkamer. Een zacht membraam isoleert en bepaalt het uitzicht van het ontwerp. De centrale steunpilaar ondersteunt het gewicht van de koelkast en transporteert de koude naar elke laag.

Fot Soft Refrigerator

Bronnen

Kleine Wasjes Grote Wasjes 2, Annoek van den Wijngaart, TWA-netwerk Nederland

Electrolux Design Lab Award

Persbericht National University of Singapore (NUS)

School of Design and Environment, NUS

Dit artikel kwam tot stand met de steun van het IWT.

Contactpersoon : WTCM-CRIF, Pieter Kesteloot

E-mail pieter.kesteloot@wtcm.be

Tel. +32 (0)498 91 93 29, Fax +32 (0)16 32 29 84

Dit artikel is reeds verschenen op Agoria Online (members only) en Techniline, de portaalsite van de technologische innovatie van WTCM. Abonneer u op Techniline indien u alle artikels wenst te volgen

Gerelateerde artikels

Geef je mening

Flanders DC nieuwsbrief NL

Ontvang onze nieuwsbrief:

  • Creativiteitsnieuws
  • Inspirerende artikels
  • Kortingen op events

Blijf ook op de hoogte via: Linkedin, RSS, Twitter, Facebook

Wij delen ook op Twitter